Hakkımızda

Anasayfa    Hakkımızda

Sektörde Yarım Asır

Türkiye’nin ilk tarım makineleri üreticisi ünvanına sahip olan Taral markası %100 yerli üretim olarak ve Türk Malı etiketiyle Türk Çiftçisi’ne ve Dünya'ya hizmet vermeye devam ediyor...

Tarım ve bahçe sektöründeki 36 yıllık tecrübemizle Avrupa’nın önde gelen markalarının Türkiye distribütörü olarak 2013 yılında Global Bahçe Malzemeleri firmasını kurduk.

Tasarımı, teknolojisi ve malzeme kalitesiyle profesyonel ihtiyaçlara yönelik uzun ömürlü çim biçme traktörleri ve çim biçme makineleri üreten, 70 ülkede 1 milyondan fazla satış rakamına ulaşmış İtalyan GGP’nin (Global Garden Products) Castelgarden ürünleri, seralarda geleneksel ilaçlama makinelerine kıyasla daha etkili bir çözüm sunan TF35‘in de üreticisi olan termal sisleme makineleri ve ULV sisleme makineleri üreticisi Alman İgeba ürünleri, dünyanın önde gelen endüstriyel dal ve yaprak öğütme makineleri ve kompost makineleri üreticilerinden İtalyan Caravaggi ürünleri her geçen gün genişleyen ürün portföyümüzde öne çıkmaktadır.

Global ve Castello markalarıyla yurt dışında yüksek teknolojide üretim yapan firmalara ilaçlama makinesi, motorlu testere, motorlu tırpan gibi ürünler ürettirerek iç piyasaya sunmaktayız.

2018 yılında köklü bir İtalyan markası olan Brumi ile yaptığımız distribütörlük anlaşması ile meyve hasat makineleri ve zeytin silkme makineleri teknolojilerinde kalitesiyle bilinen Brumi ürünlerini Türk Çiftçisi ile buluşturduk.

Son olarak Türkiye’de ilk defa tarımsal mücadele makineleri üretmek amacıyla 1968 yılında kurulan ve kuruluşundan bugüne kadar ürün çeşitliliği ve kalitesiyle sektörün öncü markası olan TARAL‘ın (Tarım Makina ve Aletleri Sanayi A.Ş.) ilaçlama makinelerinin üretim ve satış haklarını 23 Mart 2019 tarihinde devraldık.

Yeni üretici kimliğimizle bugüne kadar Türk tarım sektöründe önemli bir görev üstlenmiş olan TARAL markasının ilaçlama grubunu ürün kalitesinden taviz vermeden ve güncel ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirerek üretmeye başladık. Türkiye’nin ilk tarım makineleri üreticisi ünvanına sahip olan Taral markası %100 yerli üretim olarak ve Türk Malı etiketiyle Türk Çiftçisi’ne ve Dünya’ya hizmet vermeye devam ediyor.

Bu yeni yapılanma ile birlikte faaliyetlerimize artık Global TARAL Tarım Makine ve Aletleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi olarak devam ediyoruz.

Saygılarımızla…